Baner b

A A A
W piątek 20 sierpnia w Dziennym Domu „Senior+” w Książnicach Małych odbył się piknik integracyjny dla seniorów w wieku 60+ uczestników zajęć Dziennego Domu „Senior +” oraz dzieci i młodzieży ze Świetlicy Środowiskowo – Socjoterapeutycznej „ROZWÓJ I AKTYWNOŚĆ” w Przemykowie.
Podczas pikniku uczestnicy wzięli udział w grach integracyjnych np. zabawa z chustą, gra w kolory, szachy i warcaby, gry planszowe. Dzieci i młodzież ze Świetlicy Środowiskowo – Socjoterapeutycznej „ROZWÓJ I AKTYWNOŚĆ” przygotowali dla seniorów piękne występy oraz drobne upominki ręcznie robione. Dla wszystkich uczestników był przygotowany poczęstunek w formie grilla.
Realizacja przedsięwzięcia pozwoliła na przełamanie barier międzypokoleniowych, naukę tolerancji względem niepełnosprawności, starości jak również nauki funkcjonowania w czasie pandemii. Pomysł powstał w wyniku panującego obecnie czasu pandemii i powstałej z tego powodu izolacji, głownie tych dwóch grup społecznych: osób starszych i młodzieży.
Głównym celem przedsięwzięcia było włączenie seniorów i młodzieży do wspólnego spędzania czasu, integrowania się pomimo panującej pandemii. Piknik przebiegł w bardzo miłej i radosnej atmosferze.
Przedsięwzięcie było realizowane we współpracy przez Stowarzyszenie „Aktywny Senior w Książnicach Małych”, Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 GALERIA