Baner b

A A A

W naszym Dziennym Domu SENIOR+ w czwartek 6 października obchodziliśmy „Dzień Seniora”. Dzień ten spędziliśmy bardzo pogodnie i radośnie. Wręczyliśmy wszystkim naszym Seniorom, spleciony z różnych form - „bukiet serdecznych życzeń”.

W tym dniu dla Seniorów zorganizowane zostały ciekawe konkursy i quizy z nagrodami, takie jak konkurs wiedzy o naszym Dziennym Domu, quiz muzyczny, konkursy zręcznościowe, w których to Seniorzy aktywnie brali udział. Odczytany został także wiersz dedykowany Seniorom pt. „Jak się czuję...”, który na twarzach Seniorów wywołał uśmiechy.

Z okazji swojego Święta Seniorzy otrzymali ręcznie robione podarunki, a także piękne kartki z życzeniami od Dzieci z Samorządowego Punktu Przedszkolnego w Książnicach Wielkich, za co serdecznie dziękujemy!

Drodzy Seniorzy,

Czego życzyć Wam kochani,
nazywani seniorami?
Tradycyjnie – zdrowia najpierw,
bo największym ono skarbem.

Niech Wam włosy nie siwieją,
niech Wam stawy nie rdzewieją,
niechaj w krzyżach nic nie strzyka,
niechaj w sercach gra muzyka.
Niechaj oczu Waszych ciepło
darzy blaskiem niczym niebo.

Żyjcie długo, jak najdłużej
i humory niech Wam służą.
Niech ta jesień życia złota
zaoszczędzi Wam kłopotów,
niech spod nóg usuwa kłody,
abyście wciąż się czuli młodo.

Życzymy, aby Wasze życie nie było jesienną szarugą, a złotą polską jesienią. Niech Wasza mądrość i doświadczenie życiowe służy młodym pokoleniom. Życzymy, abyście długo zachowali swoją aktywność, a w trudnych chwilach mogli liczyć na osoby bliskie i nigdy nie czuli się samotni. Żyjcie pełnią życia, rozwijajcie swoje pasje, realizujcie marzenia. :)

GALERIA